Yerdeniz Üçlemesi Romanı: Fantastik Edebiyatın En İyi Örneklerinden Birisi PDF İndir

yazar:

kategori:

Yerdeniz Üçlemesi Romanı – Makale

Yerdeniz Üçlemesi Romanı

Giriş

Yerdeniz Üçlemesi, Amerikalı yazar Ursula K. Le Guin’in bilimkurgu ve fantezi türlerinde yazdığı ünlü bir seridir. Özgün bir evrende geçen bu romanlar büyük bir hayran kitlesi tarafından ilgiyle okunmaktadır.

1. Cilt: Büyücünün Rüzgarı

Büyücünün Rüzgarı, serinin ilk romanıdır. Hikaye, genç bir adam olan Ged’in hayatını merkezine alır. Ged, Yerdeniz adlı dünyada bir büyücü adayıdır. Ancak gücünü kullanırken yaptığı hatalar, büyük bir kötü gücün serbest kalmasına neden olur. Ged, büyücü olma yolunda karşılaştığı zorluklarla mücadele etmek zorunda kalır.

2. Cilt: Tombs of Atuan

Tombs of Atuan, serinin ikinci kitabıdır. Bu sefer ana karakterimiz Ged değil, Tenar adlı bir genç kızdır. Tenar, İkiztanrılar Tapınağı’nın Rahibesi olarak yetiştirilen bir kızdır. Ancak bir gün Ged, Tenar’ın yaşadığı tapınağa gelir ve hayatları birbiriyle kesişir. Tenar, kendi kaderini ararken ve güçlü bir büyücü olmanın yollarını keşfederken sırları açığa çıkarmaya çalışır.

3. Cilt: The Farthest Shore

The Farthest Shore, serinin üçüncü kitabıdır. Ged artık yetişkin bir büyücüdür ve Yerdeniz’in Büyük Kralı olarak görev yapmaktadır. Ancak dünyada tuhaf bir şeyler olmaktadır. Ölüm Yurdu olarak bilinen bir yerde yaşayanlar ölümsüzleşmişlerdir ve Yerdeniz düşmanlarla dolup taşmaktadır. Ged’in, yaşadığı yer olan Gont’a geri dönüp olayları çözmesi gerekmektedir.

Soru – Cevap

1. Yerdeniz Üçlemesi kaç kitaptan oluşur?

Yerdeniz Üçlemesi, isminden de anlaşılacağı gibi üç kitaptan oluşur.

2. Yazarı kimdir?

Yerdeniz Üçlemesi, Ursula K. Le Guin tarafından yazılmıştır.Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir